Polyurea Teras Su Yalıtımı

Sprey Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı günümüzdeki en iyi su yalıtım teknolojisidir. Sprey polyurea su yalıtım malzemesi başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde uygulanmaktadır. Sprey polyurea su yalıtımının eklemsiz, tek parça film oluşturması su kaçaklarına imkan verecek açıklar oluşturmasını engeller. Sprey polyurea' nın başlıca avantajları aşağıdadır.

 • Ekyersiz, tek parça kaplama yapılır.

 • Sprey olarak uygulandığından zeminin şekli önemli değildir.

 • Uyguladıktan 30 saniye sonrasında kaplamanın kurumasından dolayı, 1 saat içinde üzerinde yürünebilir.

 • Havanın neminden ve sıcaklığından etkilenmez.

 • İçinde uçuçu organik malzeme bulundurmaz.

 • İçme suyu ve gıda ile temas gereken yerlere uygulanabilir.

 • Aşınması ve yırtılması çok zordur.

 • Epoksi ve poliüretan kaplamalara göre kimyasal dayanımı cok daha yuksektir.

Sprey polyurea su yalıtımında hammaddenin kalitesi çok önemlidir.Sprey polyurea hammaddesinin %100 saf polyurea veya en az %80 saflıkta polyurea içermesi gerekmektedir. Polyurea malzeme kalitesini uygulama sırasında ortaya çıkan iğne deliği ve hava kabarcığı göstermektedir. Kaliteli bir polyurea uygun zemin şartlarında iğne deliği ve hava kabarcığı olusturmaz.

Unutmayın ki, iğne ve hava kabarcığı, oluşan kaplamanın elek gibi olmasını sağlar. Elek hiçbir zaman su yalıtımı yapmaz.

Polyurea neden günümüzün en iyi su yalıtım malzemesidir?

 • Polyurea su yalıtım kaplamasının uygulama süresi cok hızlıdır. (Uygulandıktan 1 saat sonra yaya trafiğine açılabilir)

 • Polyurea su yalıtım kaplaması %400 esneyebilir, kolay kolay yırtılmaz ve aşınmaz.

 • Polyurea su yalıtım kaplaması püskürtme olarak uygulandığından ekyeri oluşturmaz ve yüzeyin şekli önemli değildir.

 • Polyurea su yalıtım malzemesi çevre ve sağlığa zararlı uçuçu malzemeler içermez.

 • Polyurea su yalıtım malzemesi kimyasallara karşı dirençlidir.

Teras Su Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Su yalıtımı, ihtisas isteyen teknik bir konudur. Bazı su yalıtımı uygulamalarında 

dönüşü olmayan hatalar yapılabilir. Isı yalıtımından ( izolasyon) en büyük farkı, su yalıtımındaki hatanın müşteri tarafından yağmurlu veya karlı havada rahatça fark edilebilmesi. Su açık bir deilk bulduğu zaman, bu delikten ilerleyerek konutun içine kesinlikle girecektir. Fakat ısı yalıtımındaki hatayı müşteri hiçbir zaman fark etmeyecektir. Bu yüzden  polyurea sprey  su yalıtımı yapan çok firma yoktur. Sprey polyurea su yalıtımı sorumluluk ister ve hatayı affetmez.

Polyurea sprey uygulamasında 3 parametre çok önemlidir. Makine, uygulayıcı ve hammadde. Bu üçünden biri uygun olmassa, sorun yasanması çok muhtemeldir.

Makine olarak Graco veya Gama dünya genelinde en çok kullanılan iki markadır. Bu iki markadan en yaygın olanı ise Graco markasıdır. Makinanın iyi olması polieteramin ve izosiyanatın iyi karışması veya sorunsuz karışması demektir. Karışımlarda sorun olursa polyurea kaplama da sorun olacak demektir. Bu yüzden makine çok önemlidir.

Polyurea sprey su yalıtımında uygulayıcı diğer önemli etkendir. Uygulayıcı, polyurea'nın uygulanacağı zemini uygun hazırlaması gerekir. Uygun hazırlanmayan zeminde makine ve hammadde kalitesi çok etkili olmayacaktır. Kısaca polyurea kaplama da ilerideki zamanlarda sorun çıkması çok yüksek olasılıktadır.

En son olarak da polyurea hammaddesinin kalitesi su yalıtımında çok önemlidir. Kaliteli polyurea hammaddesi iğne deliği ve baloncuk oluşturmaz (uygulayıcı ve makine parametreleri doğru ise). İğne deliği ve baloncuk polyurea kaplamanın su geçirmesinde en önemli etkendir. Firmamız, polyurea su yalıtım kaplamasında saf polyurea tercih etmektedir. Saf polyurea kullanmamızdaki nedenler üstte detaylı bir şeklide anlatılmıştır. 

Spray Polyurea Teras Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımında 5 Yıl Garanti Veriyoruz

Sprey polyurea su yalıtımında kendimize güvenmemizin birçok nedeni var. Bunlardan en önemlisi su yalıtımında birden fazla kaplama yaparak, işimizi şansa bırakmıyoruz. Su yalıtımında tek kat kaplama işi garanti altına almaz. Carbokaplama olarak Amerikalı uzman firmaların uyguladığı su yalıtım kaplama metodlarını uygulayarak, çok katlı kaplama yaparak işimizi şansa bırakmıyoruz. Polyurea sprey su yalıtımında tek katlı kaplama zarar görürse veya hatalı uygulanırsa su kaçağı meydana gelir. Fakat çok katlı polyurea kaplamada, bir kat hatalı olsa bile diğer yalıtım katları bu hatayı giderir. Bu yüzden Carbokaplama polyurea sprey su yalıtımı çok katlı kaplama yaparak, işimizi garanti altına alıyoruz.

Saf Polyurea ve Hybrid Polyurea?

Saf Polyurea amin ve izosiyanatın reaksiyon girmesiyle oluşur. Polyurea da amin miktarı azaltılıp yerine poliol konulursa ürünün safsızlığı azalmış olur. Amin yerine poliol eklenilmesinde amaç polyurea fiyatını ucuzlatmaktır. Polyurea içine poliol eklenilerse formulasyona poliüretan eklenilmiş olur. Poliüretan fiyat olarak polyurea dan çok ucuz olduğu unutulmamalıdır.

Polyurea doğası gereği izosiyanat ile çok hızlı reaksiyona girer. Fakat poliüretan reaksiyonu çok yavaştır. Bu yüzden poliüretan içine hızlandırıcı eklenir. Hızlandırıcı eklenilmesi malzemenin neme karşı duyarlı olmasına neden olur. Bu yüzden Hibrit polyurea neme karşı çok duyarlıdır. Yani Hibrit polyurea zeminde havada nem varsa reaksiyona girerek iğne deliği ve baloncuklar oluşmasına neden olur. Saf polyurea, neme Hibrit polyurea kadar duyarlı değildir.

Kısaca saf polyurea ve Hibrit polyurea nın en büyük farkı sprey kaplamanın üzerindeki iğne delikleri ve baloncuktur. İğne deliği ve baloncuklar kaplamanın su geçirmesine neden olur. Su yalıtımında, kaplamaya yapılan balyoz ve bomba patlatma gibi testlerin çok bir önemi yoktur. Önemli olan kaplamanın uzun yıllar su geçirmemesidir. 

Spray Polyurea Teras Yalıtımı

Teras Su Yalıtımında 3 kat kaplama uyguluyoruz.

Carbokaplama sprey polyurea su yalıtımı, 3 kat kaplama yaparak suyun içeri sızmasını imkansız hale getiriyoruz. Su yalıtımı hatayı affetmez. Yapılacak en ufak hata, tüm işi başarısız hale getirebilir. İşimizi garanti altına almak icin 3 kat su yalıtım kaplaması yaparak hataya geçit vermiyoruz. Carbokaplama polyurea uygulamasında CE sertifikasına sahip ve kaliteden ödün vermeyen tedarikçilerle çaılışıyoruz.

Sprey Polyurea Kaplama da kullanılan makine neden önemlidir?

Sprey polyurea çok hızlı reaksiyona giren ve donan bir su yalıtım malzemesidir. Bu tür malzemeler el ile veya mekanik bir karıştırıcı ile karıştırılamaz. Sprey polyurea'nın reaksiyona grime süresi 3 sn dir. Bu kadar hızlı donan bir malzeme ancak gelişmis bir makine ile püskürtülmesi gerekir. Sprey polyurea  makinalarının yüksek basınçlı olması, ısıtmalı hortumlara ve gelişmiş bir tabancaya sahip olması gerekir. Polyurea bileşenlerinin karıştığı bölme tabanca da olduğundan, tabancanın çok iyi dizayn edilmesi gerekir. Bileşenler iyi karışmaz ise polyurea kaplama düzgün oluşmaz ve kısa zamanda çatlayabilir. Bazen kötü karışım kendisini anlık veya 48 saat içinde de gösterebilir. Karışımın bu kadar önemli olduğu bir malzeme de sprey polyurea makinasının önemi bir kat daha artmaktadır.

Carbokaplama su yalıtım firması olarak polyurea sprey makinalarımız dünyanın en iyi polyurea makinası olarak kabul edilen GRACO markasını kullanmaktadır.Carbokaplama olarak detaylar bizim için çok önemlidir. Su yalıtımı ne yazık ki ayrıntıya önem verilmesi gereken bir iştir.

Teras Su Yalıtımında Fiyatlandırma

Polyurea su yalıtımı, iyi uygulama yapılırsa kesin çözüm sunar. Fakat bu kesin çözümün bedeli ekonomik su yalıtımlarıyla aynı olamaz. Sprey polyurea fiyat bakımından alternatif su yalıtım ürünlerine göre pahalıdır. Fakat polyurea alternatif su yalıtımı çözümlerine göre kalite ve uzun ömür bakımından rakipsizdir.

Sprey polyurea da her 1 mm kalınlıkta yaklaşık 1 kg polyurea sarfiyatı olur. Teras yalıtımlarında ortalama 2 mm polyurea kaplama yapılır. Bu da yaklaşık 2 kg polyurea sarfiyatı demektir. Polyurea uygulanacak zemine göre de hazırlık yapılır. Bu hazırlıklar da genelde zemin düzeltilir ve uygun astar atılır. En son olarak sprey polyurea uygulandıktan sonra güneş ışınlarından korumak amacıyla alifatik sararmayan bir boya ile polyurea kaplanır. Dolayısıyla polyurea sprey kaplama da zemin hazırlığı+astar+polyurea hammadde+alifatik boya+işçilik fiyatlandırmayı belirler.

TERAS SU YALITIMINDA EN İYİ MAKİNALARI KULLANIYORUZ.

Sprey polyurea kaplama da kullanılan yüksek basınçlı makinanın kalitesi elde edilecek sonuçta önemli rol oynar.Polyurea sprey makinası iyi püskürtme veya iyi karışım sağlamazsa sonuç kötü olur. Burada kötüden kasıt kaplamanın kısa zamanda çatlaması, yırtılması, veya yer yer baloncukların oluşması gibi sonuçlar olabilir. Carbokaplama olarak dünyanın en iyi sprey polyurea makinası olarak kabul edilen GRACO marka ekipmanlar kullanmaktayız. Su yalıtımında risk alınmaz, bu yüzden en iyi makinalar için yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Carbokaplama Olarak Basit Bir Su Yalıtımı Yapmıyoruz. Binanın Ömrü Kadar Ömürlü Yalıtım Kaplaması Yapıyoruz.

Carbokaplama Olarak Sprey Polyurea Teras Yalıtımında Lider Konumda Olmaya Devam Ediyoruz.

Carbokaplama Olarak Sprey Polyurea Su Yalıtımında 3 kat Kaplama Yapıyoruz.

Su yalıtımı riske edilmez. Bu yüzden 3 farklı kaplama yaparak sprey polyurea su yalıtımında hataya yer vermiyoruz. Carbokaplama firmasını rakiplerinden farklı kılan uyguladığı yalıtım tekniği ve konusunda doktoralı uzman kişilerin çalısmasıdır. Teknolojik gelişmeleri doktoralı uzmanlarımız ile yakından takip ediyoruz. 3 kat yalıtım teknolojisini sprey polyurea kaplamada uygulayarak su yalıtımını kusursuz yapıyoruz.