Hammaddenin kaliteli, çevreci ve sağlığa zararlı olmaması kaplama için çok önemlidir.Uygulamanın sorunsuz olması için uygulayıcının tecrubesinin yanında, kullanılan hammadde de çok önemlidir.Hammaddelerimiz CE belgeli olup Avrupa'da üretilmistir. 

Sprey poliüretan malzememiz, çevreci ve sağlığa zarar vermeyen karışımlardan üretilmiştir. Poliüretan sprey malzemesinin, ısı iletimi, hava şartlarına dayanımı, çevreci ve insan sağlığına zararlı olmaması çok önemlidir. Firmamız Avrupa Birliğin' de ve ABD de onaylı hidrofluorocarbon (HFC) gazlarını içeren poliüretan malzemeleri kullanmaktadır. Uygulayıcılardan kullandığınız gazın çevreci ve sağlığa zararlı olmadığına karşın yazı almanızı tavsiye ediyoruz.

Sprey poliürea malzemesinin yırtılma, aşınma dayanımı ve uygulama sonrasında iğne deliğinin oluşmaması çok önemlidir. İğne deliği ve hava kabarcığı olan poliürea kaplamalar uzun soluklu su yalıtımı yapamaz. Poliürea malzemesinin kalitesini, oluşan kaplamada iğne deliği ve kabarcık yapmamasından anlayabilirsiniz.

Hem sprey poliüretan hem de sprey poliürea ürünümüz Avrupa'da üretilmiş olup, kalitesi çok yüksek olarak piyasada kabul görmüştür.

Kendinden yayılan epoksi ve poliürea kaplamalarımız otopark, fabrika, ofis, spor salonu gibi işletmelerde sorunsuz olarak uygulanmaktadır. Esnek zeminlerde poliüretan zemin kaplamalarımızı önermekteyiz. Yüksek sertliğin ve kimyasal dayanımın önemli oldugu zeminlerde epoksi kaplamalarımızı kullanabilirsiniz.

Epoksi ve poliüretan kaplamaların UV dayanımı bulunmamaktadır. Bunlara ek olarak da poliürea kaplamalarda UV'nin bulunduğu ortamlarda renklerini muhafaza edemezler. Dolayısıyla bu kaplamar renk değiştirmeyen boyalarla kaplanması gerekir. Alifatik poliüretan boyalar bu görev için çok uygundur. 

HAMMADDE