Sprey Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı günümüzdeki en iyi su yalıtım teknolojisidir. Sprey polyurea su yalıtım malzemesi başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde uygulanmaktadır. Sprey polyurea su yalıtımının eklemsiz, tek parça film oluşturması su kaçaklarına imkan verecek açıklar oluşturmasını engeller. Sprey polyurea' nın başlıca avantajları aşağıdadır.

 • Ekyersiz, tek parça kaplama yapılır.

 • Sprey olarak uygulandığından zeminin şekli önemli değildir.

 • Uyguladıktan 30 saniye sonrasında kaplamanın kurumasından dolayı, 1 saat içinde üzerinde yürünebilir.

 • Havanın neminden ve sıcaklığından etkilenmez.

 • İçinde uçuçu organik malzeme bulundurmaz.

 • İçme suyu ve gıda ile temas gereken yerlere uygulanabilir.

 • Aşınması ve yırtılması çok zordur.

 • Epoksi ve poliüretan kaplamalara göre kimyasal dayanımı cok daha yuksektir.

Sprey polyurea su yalıtımında hammaddenin kalitesi çok önemlidir.Sprey polyurea hammaddesinin %100 saf polyurea veya en az %80 saflıkta polyurea içermesi gerekmektedir. Polyurea malzeme kalitesini uygulama sırasında ortaya çıkan iğne deliği ve hava kabarcığı göstermektedir. Kaliteli bir polyurea uygun zemin şartlarında iğne deliği ve hava kabarcığı olusturmaz.

Unutmayın ki, iğne ve hava kabarcığı, oluşan kaplamanın elek gibi olmasını sağlar. Elek hiçbir zaman su yalıtımı yapmaz.

Su Yalıtımında uygulama çok önemlidir.

Polyurea sprey çok iyi su yalıtım malzemesi olmasına rağmen, uygun ekipmanla ve uygun teknik ile yapılmazsa etkisi sınırlı olabilir. Su yalıtımında Carbokaplama olarak en az 3 kaplama yaparak polyurea su yalıtımını su kaçağına karşın mükemmel bir yalıtım sağlamaktayız. Su kaçağı uygulamasında Türkiye'de birçok firmanın yapamayacağı uygulama tekniklerine ve hesaplama yöntemlerine sahibiz.

Göksu Park Polyurea Su Yalıtımı Süs Havuz projesi-2015

Uzun ömürlü ve insan sağlığına zararsız saf polyurea su yalıtımı

 

Albayrak İş Merkezi Polyurea Teras Kaplaması-1000 m2-2017

Terasdaki su sızıntıları kalıcı olarak sprey polyurea su yalıtımıyla çözüldü

Saf Polyurea Nedir?

Saf polyurea içinde polyurea bağları dışında baska yapı yoktur. Kısaca içinde poliüretan bağları bulunmaz. Saf polyurea nın içine fiyatı ucuzlatmak icin poliüretan eklenebilir. Bu da malzemenin melez yani hibrit polyurea olmasına yol açar. Carbokaplama yalıtım firması olarak kaliteden ödün vermemek ve sorunsuz bir su yalıtımı icin saf polyurea kullanmaktayız.

.

Hibrit=Melez

Polyurea nın saf veya Hibrit olması yüzeye sıkılan kaplamanın sağlamlığıyla anlaşılmaz. Sprey poliüretan kaplamalar da sağlam ve kolay kolay yırtılmayan bir yapı oluşturabilir. Saf ve Hibrit polyurea nın en büyük farkı kaplamanın yüzey kalitesidir. Saf polyurea kaplamaların yüzeyinde çok az iğne deliği ve baloncuk oluşur. Hibrit polyurea havanın neminden çok etkilenir ve fazla iğne deliği yapar. Eğer poliüretan miktarı Hibrit polyurea da fazla olursa malzeme çok fazla baloncuk da yapar. İğne deliği ve baloncuk kaplamanın bir elek gibi olmasını sağlar. Elek de hiçbir zaman su yalıtımı yapmaz. 

Sprey polyurea kaplamaya balyozla vurmak gibi darbe testleri sadece görselliğe hitab etmektedir. Sprey poliüretan kaplamalar da aynı şekilde balyoz ve diğer darbe teslerinde çok başarılı sonuç verir. Ama sprey poliüretan kaplamaların yüzeyinde çok fazla iğne deliği olacağını unutmamak gerekir.

Sonuç olarak saf polyurea su yalıtımında çok daha güvenilirdir. Fiyatı ucuzlatmak istersek, yüzde 80 saflığın altında polyurea kullanılmaması önerilir. %80 nin altında olan safsızlık uygulamada sorunlara yol açacaktır. 

Sprey Polyurea kg Fiyatı Ne kadar?

Sprey polyurea su yalıtımında fiyatı, uygulanan polyurea miktarı dışında uygulanacak zeminin bozukluğu da etkilemektedir. Her kaplamada olduğu gibi sprey poliüreada da zeminin düzgün hazırlanması gerekir. 1mm kalınlığında 1 m2 alana yaklaşık 1 kg polyurea malzeme sarfiyatı olmaktadır. 2mm kalınlığında 2 kg sarfiyat olur. Su yalıtımında araç ve insan trafiğine göre sarfiyat değişmektedir.

Beton yüzeylr için polyurea uygulanmadan önce ilk önce beton freze veya blast truck ile silinir. Silimden sonra betondaki bozukluklar tamir edilir. Daha sonra beton için uygun polyurea astarı uygulanır. Astar kuruduktan sonra polyurea sprey olarak beton uygulanır. Burada betonda uygulanan işlemlerin fiyatı değiştirecektir.

Trapez saç catılar, seramik teraslar, su depoları, havuzlar, kanalizasyon, gibi yüzeyler için detaylı  sprey polyurea fiyatı icin lutfen bizimle iletişime geçiniz.

Sprey Polyurea da dikkat edilmesi gerekenler?

Sprey polyurea su yalıtımında 3 parametre çok önemlidir. Sprey makinesi, uygulayıcı ve hammadde

 1. Polyurea'yı oluşturan iki ana malzeme vardır. Bunlar, Poliol ve izosiyanat'tır. Bu iki malzemenin makine da karışımı çok önemlidir. Diğer bir deyişle makine bu iki malzemeyi çok iyi karıştırması gerekir. Karışım iyi olmazsa, polyurea da iyi oluşmaz ve zamanla yırtılır veya uygulama esnasında baloncuk gibi istenilmeyen görüntü oluşturabilir. Polyurea makine olarak firmamız dünyanın en iyi ve en yaygın sprey makinası olan Graco markayı kullanmaktadır. Polyurea kaplama uygulamasında riske yer yoktur.

 2. Uygulayıcı, zemin hazırlama tekniklerini iyi bilmesi gerekir. Sprey polyurea kaplama da zemin iyi hazırlanmaz ise, polyurea kaplama da iğne delikleri, kaplamanın zeminden ayrılması, kaplamada küçük gözeneklerin oluşması, veya kaplamanın yarılması gibi sonuçlar oluşabilir. Uygulayıcı firmanın zemindeki nem ölçme cihazının, beton freze gibi yardımcı ekipmalarının olması gerekmektedir.

 3. Polyurea hammaddesi, kaplamanın kalitesindeki diğer önemli bir faktordur. Polyurea kaplamanın yüzeyinin deliksiz olması, baloncukların oluşmaması ve kaplamanın uzun yıllara dayanıklı olması, polyurea hammaddesine de bağlıdır. Bu yüzden saf polyurea veya safa yakın (minimum %80 saflıkta) hibrit polyurea kullanılması tercih edilmelidir.

Carbokaplama olarak su yalıtımlarında %100 saf polyurea kullanmaktayız.

Su yalıtımında polyurea gibi hızlı kuruyan kaplama neden önemlidir?

Saf polyurea doğası gereği hızlı reaksiyona girer ve 15 saniye de kurur. Bu dennli hızlı kuruma uygulayıcıya ve müşteriye çok kolaylık sağlar. Ülkemizde sadece yaz aylarında çok nadir yağmur yağmaz. Fakat diğer zamanlarda sürekli yağmur geçişleri olur. Su yalıtım kaplaması, ne kadar hızlı kurursa, yağmur dan etkilenmesi de o kadar az olur. Yani kurumamış bir su yalıtım malzemesine su değmesi, kaplamaya zarar verebilir. Bu da harcanan kimyasala ve emeğin boşa gitmesine neden olur. Fakat Carbokaplama polyurea gibi hızlı kuruyan bir malzeme, uygulayıcıya yağmurdan etkilenmemesi icin zaman verir. Su yalıtımında hava şartları çok etklidir. Teras, temel, çatı havuz gibi su yalıtımı yapılacak açık alanlarda uygun hava şartlarını yakalayabileceğiniz çok zaman olmayabilir. Bu gibi açık alanlarda polyurea gibi hızlı kuruyan sistemler, işin sıkıntısız ve kaliteli yapılmasına olanak sağlar.

Sprey Polyurea Teras Su Yalıtımı

Robot teknolojisi ile kanal ve kanalizasyon polyurea kaplaması

Türkiye'de ve Ortadoğu'da polyurea sprey  robot teknolojisine sahip olan ve uygulayabilen tek firmayız. Erişilmesi zor bölgelere veya kişinin giremeyecegi bölgelere uzaktan kumandalı robot göndererek polyurea kaplama yapabilmekteyiz.  Kullanılan robot 360 derece polyurea uygulayarak, eksiksiz ve kusursuz bir sprey kaplama yapmaktadır.

Kanaiizasyon tünellerinin sızdırmaz bir kaplama ile yapılması, içerideki kimyasalların toprağa karışmasını önlemesinden dolayı çok önemlidir. Kanalizasyondaki kimyasalların veya pisliklerin toprağa karışması, insan sağlığına ve doğaya büyük bir tehdit içermektedir. Kanalların içine robot indirilerek polyurea sprey kaplama yalıtımı uygulanabilir. Böylelikle, toprağın altındaki kanallar dışarı çıkarılmadan hızlı ve kolay polyurea sprey kaplama yapılmış olur. Sprey polyurea robot teknolojisini sayfamızdaki videolardan daha detaylı görebilirsiniz.

360 derece robot teknolojisiyle polyurea sprey kanalizasyon kaplaması

 

 

Su Yalıtımında Hangi Malzemeyi Kullanmalıyım?

Polyurea fiyat olarak diğer su yalıtım malzemelerinden pahalıdır. Tabi ki bunun en büyük nedeni malzemenin birçok avantajının olması.Su yalıtımında fiyata göre bir çok yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Bura da hesaplanması gereken kalite-fiyat optimizasyonu. Sprey polyurea kullanıldığı zaman binanın ömrü kadar bir yalıtım yapılmış olur. Tabi ki burada işçilik ve makina parametreleri çok önemlidir. Ekonomik bir su yalıtımı icin Hibrit polyurea da tavsiye edilebiir. Teras, perde beton, süs havuzları gibi alanlarda Hibrit polyurea uzun ömürlü bir kaplamadır. Daha ucuz bir uygulama icin ise sürme esaslı likit poliüretan birçok alanda uygulanabilir. Burada tek dezavantaj işçilik ve işin polyurea ya göre daha fazla zaman almasıdır. En ucuz su yalıtımında,  sürme esaslı bitüm malzemeleri önerebiliriz. Bu tür malzemeler toprak, seramik altı, temel gibi alanlarda sıkılıkla uygulanır. Tabi ki dayanım olarak polyurea ve poliüretan kadar yüksek değildir. Fakat fiyat avantajı olduğu icin büyük projelerde sıklıkla kullanılır.

Yandaki Video Polyurea'nın Suya Karşı Dayanımının Bir Göstergesidir.

Yandaki video Taiwan'daki Nanhua su havzasında çekilmiştir. Saniyede 30 m3 ve yüksek basıncla akan su havzası 2 km boyunca polyurea su yalıtımı ile kaplanmıştır. Uygulama yapılmadan önce simülasyon programı ile gerekli hesaplamalar yapılmıştır. Yüksek basınçla akan suya karşı en az 30 yıl dayanıklı sprey polyurea su yalıtımı yapılmıştır. Bu kadar dayanıklı bir su yalıtımı malzemesini günümüzde polyurea'dan başka bulamazsınız.

Carbokaplama Polyurea'nın Gıda ile Temas Uygunluk Belgesi Bulunmaktadır.

Kullanmış olduğumuz polyurea'nın ABD'den alınmış gıda ile temas uygunluk belgesi bulunmaktadır. Kaplama ve su yalıtımı yaptığımız alanlarda, salınım ve diğer kimyasal malzemelerin ortaya çıkması mümkün değildir.Aynı polyurea malzememizi içme su depolarında da çok rahatlıkla kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kısım, polyurea kaplamadan sıcak ortamlarda belli kimyasal salınımların ortaya çıkmaması gerekir.

Sprey Polyurea Kaplamanın Kimyasal Direnci Var mıdır?

Polyurea sprey kaplamanın kimyasala karşı direnci poliüretan akrilik gibi kaplamalardan daha fazladır. Birçok kimyasal malzeme vardır. Kimyasal dayanım icin her kimyasal ayrı ayrı test edilmelidir. Standard sprey polyurea kaplamalar, kuvvetli asit ve bazlara dayanıklı değildir. Aynı şekilde standard saf polyurea kuvvetli solventlere karşı da dayanıklı değildir. Kuvvetli asit ve bazlara karşı çok özel polyurea kullanılması gerekir. Bu tür polyurealar kimyasala karşı çok daha fazla dayanıklıdır.

Sprey Polyurea da Neden Fiyatlandırmalarda Farklılıklar Mevcut?

Polyurea da maliyeti işçilik, polyurea hammaddesi, astar, zemin hazırlama ve en üstte kullanılacak boyanın maliyetine bağlıdır. Tüm bu parametreler fiyata etki eder. Polyurea uygulamalarında fiyatı  ucuz hammadde yani kalite bakımından düşük olan hammadde kullanılarak düşürülür. Aynı kalitedeki hammaddenin maliyetleri  genelde sabittir. Fakat bazen çok ucuza hammadde tedarik edilebilir. Ne yazık ki bu ucuz olan hammaddenin kalitesi de düşük olacaktır. Saf polyurea yerine hibrit polyurea kullanılırsa m2 de 2mm kalınlıkta fiyat 1 € ile 1,5 € arasında düşebilir. Astar da kalite olarak saf astar kullanılmazsa, yine 0.5 € fiyat düşük verilebilir.Dolayısıyla toplamda çok rahat bir şekilde 2 €'ya yakın bir düşük fiyat verilebilir. Burada polyurea fiyat karşılaştırmasını saf polyurea ve astara göre yaptık.

Polyurea'da fiyatı indirmenin bir yolu da kaplamanın kalınlığını ince uygulamak. 2mm yerine 1,5 mm polyurea sprey uygulandığı zaman ortalama 2 € daha ucuz bir maliyet çıkacaktır. Polyurea'da ucuz fiyat verilirse, uygulanacak kalınlık mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

Ne yazık ki polyurea uygulamalarında çok farklı fiyatlar veriliyor. Burada önemli olan projeyi verenin işi iyi takip etmesi ve denetlemesi. İyi denetlenen bir proje de kesinlikle ucuz fiyat verilemeyeceğini göreceksiniz.

Sprey Polyurea Kaplama Kapalı Bir Ortamda Renk Değiştirir mi?

Aromatik Polyurea'nın renk değişirmesi için UV 'ye ihtiyaç yoktur. Oksijen içeren bir ortamda kısa sürede renk değiştirir. Dolayısıyla renk değiştirmeyen alifatik bir boya ile kaplamak en doğru yoldur.

Teras Su Yalıtımında 5 Yıl Garanti Veriyoruz

Sprey polyurea su yalıtımında kendimize güvenmemizin birçok nedeni var. Bunlardan en önemlisi su yalıtımında birden fazla kaplama yaparak, işimizi şansa bırakmıyoruz. Su yalıtımında tek kat kaplama işi garanti altına almaz. Carbokaplama olarak Amerikalı uzman firmaların uyguladığı su yalıtım kaplama metodlarını uygulayarak, çok katlı kaplama yaparak işimizi şansa bırakmıyoruz. Polyurea sprey su yalıtımında tek katlı kaplama zarar görürse veya hatalı uygulanırsa su kaçağı meydana gelir. Fakat çok katlı polyurea kaplamada, bir kat hatalı olsa bile diğer yalıtım katları bu hatayı giderir. Bu yüzden Carbokaplama polyurea sprey su yalıtımı çok katlı kaplama yaparak, işimizi garanti altına alıyoruz.

Polyurea neden günümüzün en iyi su yalıtım malzemesidir?

 • Polyurea su yalıtım kaplamasının uygulama süresi cok hızlıdır. (Uygulandıktan 1 saat sonra yaya trafiğine açılabilir)

 • Polyurea su yalıtım kaplaması %400 esneyebilir, kolay kolay yırtılmaz ve aşınmaz.

 • Polyurea su yalıtım kaplaması püskürtme olarak uygulandığından ekyeri oluşturmaz ve yüzeyin şekli önemli değildir.

 • Polyurea su yalıtım malzemesi çevre ve sağlığa zararlı uçuçu malzemeler içermez.

 • Polyurea su yalıtım malzemesi kimyasallara karşı dirençlidir.

Akkim Teras Polyurea Projesi-2016

Var olan su kaçağı Sprey polyurea ile kısa zamanda giderildi.

Hill Club Sprey Polyurea Havuz Kaplaması-500 m2-2017

Uzun ömürlü sızdırmaz sprey polyurea havuz kaplaması

Saf Polyurea ve Hybrid Polyurea?

Saf Polyurea amin ve izosiyanatın reaksiyon girmesiyle oluşur. Polyurea da amin miktarı azaltılıp yerine poliol konulursa ürünün safsızlığı azalmış olur. Amin yerine poliol eklenilmesinde amaç polyurea fiyatını ucuzlatmaktır. Polyurea içine poliol eklenilerse formulasyona poliüretan eklenilmiş olur. Poliüretan fiyat olarak polyurea dan çok ucuz olduğu unutulmamalıdır.

Polyurea doğası gereği izosiyanat ile çok hızlı reaksiyona girer. Fakat poliüretan reaksiyonu çok yavaştır. Bu yüzden poliüretan içine hızlandırıcı eklenir. Hızlandırıcı eklenilmesi malzemenin neme karşı duyarlı olmasına neden olur. Bu yüzden Hibrit polyurea neme karşı çok duyarlıdır. Yani Hibrit polyurea zeminde havada nem varsa reaksiyona girerek iğne deliği ve baloncuklar oluşmasına neden olur. Saf polyurea, neme Hibrit polyurea kadar duyarlı değildir.

Kısaca saf polyurea ve Hibrit polyurea nın en büyük farkı sprey kaplamanın üzerindeki iğne delikleri ve baloncuktur. İğne deliği ve baloncuklar kaplamanın su geçirmesine neden olur. Su yalıtımında, kaplamaya yapılan balyoz ve bomba patlatma gibi testlerin çok bir önemi yoktur. Önemli olan kaplamanın uzun yıllar su geçirmemesidir. 

ASKİ Su Kanalı Sprey Polyurea Kaplaması -2016

İçme su yalıtımında hızlı, dayanıklı sprey polyurea kaplama

Sprey Polyurea Su Yalıtımı Uygulama Hataları

Polyurea kaplamadaki iğne delikleri

 

 

Polyurea kaplamanın kırılması

 

 

Polyurea kaplamadaki kabarcıklar

 

 

Sprey Polyurea Teras Su Yalıtımı

Sprey Polyurea Teras Su Yalıtımı

Türkiye'de robotla polyurea su yalıtımı uygulayan tek firmayız.

Su kanalı, kanalizasyon gibi insanın giremeyeceği bölgeleri polyurea su yalıtım robotumuzla yapıyoruz.

 

360 derece sprey polyurea uygulayabilen uzaktan kumandalı robot teknolojisiyle polyurea sprey kanalizasyon kaplaması

 

 

Sprey Polyurea neden diğer yalıtımlarla kıyaslanmaz?

Su yalıtımıyla ilgili birçok izolasyon malzemesi markette bulunabilir. Düşük fiyattan yüksek fiyata ve yüksek kaliteye göre birçok izolasyon malzemesi mevcuttur. Bunların çoğu sürme esaslı olup, birçok dezavantajları bulunmaktadır. Sprey polyurea uygulamalarında küçük temel perde, teras, çatı, otopark ve havuz gibi işler çok basit kalacaktır. Bunun en büyük nedeni polyurea'nın birçok ucuz yalıtım malzeme rakibinin olması. Polyurea sprey büyük ve önemli uygulamalarda rakipsizdir.10 bin ve üstü gibi uygulamalar da sprey polyurea nın çok rakibi bulunmamaktadır. Enerji santralleri, barajlar, göletler, su kanalları demir yolları, atık toplama kanalları gibi birçok alanda Carbokaplama polyurea rakipsizdir.

Saniyede 30 m3 ve büyük basınçla akan Nanhua su havzası ortağımız Nukote firması tarafından sprey polyurea su yalıtımı ile kaplanmıştır.

 

 

Gıda ve içme suyu temasına uygun kaplama nasıl olur?

Kaplamalar tek ve çift bileşenli olabilirler. Her iki türde de kullanılan bileşenler kimyasaldır. Bu kimyasallar katı hale geçtikleri zaman, ortama kimyasal salınım verebilirler. Eğer bir kaplama kimyasal salınım verir ise bu insan sağlığına zararlı olabilir. Bu yüzden gıda ile temas ve içme suyu ile temas olabilecek bölgelere, kimyasal salınım yapmayan kaplamalar uygulanması gerekir. Bu kimyasal salınımların mikro veya ppm gibi çok düşük seviyede bile olmaması gerekir. Carbokaplama polyurea su yalıtımında mikro veya ppm düzeyde bile salınım yapmaz. Carbokaplama polyurea kaplama katılaştıktan sonra bile en ufak kimyasal salınım ortaya çıkarmaz ve içme suyuna temasa uygunluk belgesi ABD'den akredite laboratuvarından alınmıştır.

Sprey Polyurea Kaplama UV'ye karşı dayanıklı mıdır?

Polyurea sprey kaplamalar UV'ye karşı dirençlidir. UV'ye karşın dayanıklı olması polyurea kaplamanın renk değiştirmemesi anlamına gelmez. Aromatik polyurealar renk değiştirirler. Alifatik polyurealar ise renk değiştirmezler.Fakat alifatik polyureaların fiyatı aromatik polyurealara göre 2 kat fazladır.

Polyurea kaplamalar UV'de çatlamaz ve ufalanma yapmaz. Bu da aromatik polyureaları UV ye karşı dayanıklı yapar. Su yalıtımı icin yapılan polyureanın rengini korumak icin alifatik poliüretan ile kaplanmasını tavsiye ederiz.

Hibrit Polyurea'yı Saf Polyurea'dan Nasıl Ayırt Edebiliriz?

Unutmamak gerekir ki hibrit polyurea saf polyurea'dan çok daha ucuzdur. Bu yüzdendir ki fiyatlandırmalarda çok büyük farklılıklar çıkabilir. Hibrit polyurea teraslarda, temellerde, otoparklarda, fabrika zeminlerinde kullanılabilir. Fakat dayanım bakımından az ve uygulama sonucunda oluşan kaplamalar, saf polyurea daki gibi pürüzsüz (iğne  deliği sayısı) olmaz. Peki hibrit polyurea saf polyurea'dan nasıl ayırt edilir?

 • Hibrit polyurea polieteramin yani mavi (A kısmı) varildeki kimyasal saf polyurea'ya göre daha kıvamlıdır. Saf polyurea'nın A kısmı çok akıcıdır (incedir) ve akıcılığı suya yakındır.

 • Hibrit polyurea'nın A kısmının dibinde boya pigmentinin dışında daha farklı katı katkılar da bulunur. Kısaca A varilinde çamurumsu, sakız gibi bulunan katı parçacıklar çok fazladır.

 • Saf polyurea sprey uygulandığında beyazımsı bir oluşum oluşmaz. Hibrit polyurea'da sprey uygulandığında beyazımsı bir kaplama yer yer oluşur.

Saf polyurea teklfilerini, hibrit polyurea'ya göre arttıran en önemli etken saf polyurea'nın çok daha pahalı olmasıdır. Su yalıtım veya kaplama şartnamelerine mutlaka saf veya hibrit polyurea olması gerektiği vurgulanmalıdır.

Polyurea Sadece Su Yalıtımında Kullanılmaz.

Polyurea sprey malzemesinin diğer su yalıtımlarından çok fazla avantajı vardır. Bu yüzden rakip malzemelerle kıyaslanamaz. Polyurea sprey yalıtımı kompozit sektöründe savunma sanayinde, madencilikte, ağır sanayi de çok sıklıkla kullanılır.

 

Zemin Kaplama da Epoksi Mi Sprey Polyurea Mı?

Epoksi kaplama, zemin kaplamalar da en çok tercih edilen uygulamadır. Bunun en büyük nedeni epoksi kaplama da, homojen bir yüzeyin elde edilmesi, sert ve yüksek mekanik mukavemete sahip kaplama elde edilmesidir. Polyurea'nın hızlı reaksiyona girmesi, kaplama yüzeyinin homojen düzgün görünüme sahip olmasını etkiler. Bu yüzden polyurea kaplama da yüzey de sprey izleri sıklıkla görülebilir. Epoksi kaplama da yüzeyin daha düzgün olmasından dolayı ofislerde, hastanelerde, okullarda genellikler epoksi kaplama tercih edilir.

 

Polyurea Teras Uygulaması

Polyurea Teras Su Yalıtımı Uygulaması

Polyurea Sprey Kuppe Yalıtımı Uygulaması

Polyurea kaplamadan önce zeminin hazır hale getirilmesi

Polyurea kaplamadan önce ilk zemin kaplamanın yapılması